Caii de la Letea Volumul 2 Cabernet Sauvignon & Fetească Neagră 0.75L

Via Viticola Sarica Niculitel
58,08 Lei (TVA inclus)
77,44 Lei / Litru
Optiuni Livrare Produse : Curier FedEx România 3-5 zile lucratoare / EasyBox / Curier FedEx Europa 6-10 zile / Ridicare din magazin / Ridicare din depozit
Via Viticola Sarica Niculitel
0,50 Ron SGR Ambalaj cu Garantie
Disponibil in stoc
Vezi alte optiuni

Detalii

Greutate
1.4 kg
Tip
Sec
Culoare
Rosu
Soi
Cabernet Sauvignon, Fetească Neagră
Tara de Origine
Romania
Temperatura optima de consum
16-18⁰C
Concentratie Alcoolica
13.5%
Cantitate
0.75L
Unitati/Bax
6 Sticle

Ce spun clientii

Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review

Descriere

Caii de la Letea Volumul 2 Cabernet Sauvignon & Fetească Neagră 0.75L

Acest cupaj conține două soiuri care se completează perfect, corpul puternic, taninos al Cabernet-ului Sauvignon este catifelant de Feteasca Neagră. Cele 12 luni de maturare la baric de a doua folosință întregesc acest cupaj și înnobilează vinul.

Cupaj roșu rubiniu cu aromă intensă de prune uscate, cireșe amare și fructe negre de pădure, cu note de ciocolată, tabac și condimente. Gust plin, rotund cu tanini catifelați și bine integrați, echilibrat și urmat de un post gust remarcabil de lung.

Caii de la Letea Volumul 2 Cabernet Sauvignon & Fetească Neagră poate fi asociat cu preparate de carne roșie la cuptor, brânzeturi maturate, deserturi pe baza de ciocolată neagră.