Vânju Mare Prince Vlad Tămâioasă Românească Vin Alb Sec 0.75L

Vânju Mare
81,33 Lei (TVA inclus)
487,98 Lei / pachet (TVA inclus)
Acest produs este disponibil spre vanzare doar in pachete de 6 buc.
108,44 Lei / Litru
Optiuni Livrare Produse : Curier FedEx România 3-5 zile lucratoare / EasyBox / Curier FedEx Europa 6-10 zile / Ridicare din magazin / Ridicare din depozit
Vânju Mare
0,50 Ron SGR Ambalaj cu Garantie
Disponibil in stoc
Vezi alte optiuni

Detalii

Greutate
1.4 kg
Brand
Tip
Sec
Culoare
Rosu
Soi
Tămâioasă Românească
Tara de Origine
Romania
Temperatura optima de consum
6-8°C
Concentratie Alcoolica
12.5%
Cantitate
0.75L
Unitati/Bax
6 Sticle

Ce spun clientii

Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review

Descriere

Vânju Mare Prince Vlad Tămâioasă Românească Vin Alb Sec 0.75L

D.O.C. – Mehedinți, Vânju Mare
Încununarea unei vechi tradiții în zona Vînju Mare – Orevița, acest vin dovedește extraordinarul potențial de producere a vinurilor aromate în acest areal. Aromele elegante de trandafir și fructe galbene, fructuozitatea, gustul plin, rotund și echilibrul acid îl recomandă pentru gastronomie. Poate fi asociat cu diferite mâncăruri pe bază de pește și fructe de mare, carne albă, deserturi cu brânză sau cu fructe.

Tipul vinului în funcție de conținutul de zahăr: sec
Temperatură optimă de servire: 10-12°C
Alcool: 12,5% vol.
Cantitate: 750ml

Valori medii nutriționale pentru 100 ml
Calorii : 305 kj / 73 kCal

Grăsimi : 0 g
Carbohidrați : 2.4 g
Proteine : 0 g

Gama Prince Vlad cuprinde vinurile de top roșii din soiurile Cabernet Sauvignon, Merlot şi Fetescă Neagră, un vin rose și un vin alb din soiul Chardonnay. Vinurile sunt seci și se adresează cunoscătorilor şi iubitorilor de vinuri  deosebite. Cele roșii au minim 2 ani, maturate cu doage de stejar și învechite la sticlă minim 6 luni, iar Chardonnay-ul este fermentat cu doage de stejar.

Vinurile fac parte din categoria DOC CMD – Mehedinți, Vânju Mare – vin cu denumire de origine controlată obținut din struguri culeși la maturitate deplină.