Fever Tree Elderflower Tonic Water 0.2L
Detalii
Ce spun clientii
Descriere
Fever Tree Elderflower Tonic Water 0.2L
Amestecând uleiurile esențiale din florile de soc englezești alese manual cu chinină de cea mai înaltă calitate din „arborele de febră” din Republica Democratică Congo, am creat o variantă florală delicioasă a apei noastre tonice indiene.
Aroma delicată și dulce a florii de soc este perfect echilibrată de amărăciunea moale a chininei, care se asortează perfect cu ginurile proaspete și florale și vodca premium.
Folosim petale de flori de soc din mediul rural englezesc, care sunt culese când florile sunt cele mai parfumate și apoi distilate într-un ulei care conferă acestei apei tonice o dulceață florală delicată.
Chinina este ingredientul cheie care creează amărăciunea blândă în apa tonică. Numele nostru a fost ales deoarece este numele colocvial pentru arborele de china, a cărui scoarță produce chinină. După ce au descoperit referințe de la începutul secolului al XVII-lea în biblioteca britanică, Charles și Tim au localizat una dintre singurele plantații rămase de arbori Cinchona Ledgeriana originali cunoscuți la nivel local sub numele de arbori de febră care produc unele dintre chinina de cea mai înaltă calitate din lume, situată în Republica Democrată Congo. Pentru Charles și Tim, nu a existat altă opțiune decât să obțină chinina Fever-Tree din această zonă.